Capoeira Cordao de Ouro (Rīga) Labot

Kapoeira kā cīņas māksla uzsāka savu attīstību vergu īpašnieku plantācijās. Ar kapoeiras palīdzību vergi kļuva stiprāki un centās aizbēgt. Dažiem tas arī izdevās. Tie vergi, kuri aizbēga no plantācijām veidoja mežos savas apmetnes. Aizsargājoties no kareivju uzbrukumiem, attīstījās arī pati kapoeira.

Vēlāk, pēc verdzības atcelšanas, kapoeira no apmetnēm pārcēlās uz pilsētu. Taču tur tā tika izmantota nevis kā līdzeklis, ar kuru varētu iet cīņā par brīvību, bet gan kā izdzīvošanas veids pilsētas nelikumīgajos darījumos.

20. gadsimta sākumā kapoeira sitienu paņēmienus izmantoja ielas bandas, miesassargi u.c. Bet šiem paņēmieniem nebija nekas kopīgs ar īstu kapoeiras mākslu. Īstā māksla bija rūpīgi noslēpta no nepiederošiem cilvēkiem. Kapoeiras meistari un to vistuvākie mācekļi sapulcējās slepenās vietās, lai trenētos un spēlētu Roda.

Pagājušā gadsimta 70.-80. gados kapoeira turpināja savu attīstību – tika atvērtas jaunas skolas un akadēmijas.

Mūsdienās kapoeira apvieno cilvēkus, dod tiem iespēju saņemt prieku un pozitīvas emocijas. Bez tam kapoeira palīdz cilvēkiem attīstīties gan garīgi, gan arī fiziski.

Viens komentārs

  • Muusu klubs ienes jaunas veesmas Latvija…

Pievienojies diskusijai

Tu vari lietot šos HTML tagus un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>